E 23. mai 
9.00 Koolikontsert: "Õudusest armastuseni - muusika roll filmides" Kärdla kultuurikeskuses
10.00 Koolikontsert: "Õudusest armastuseni - muusika roll filmides" Kärdla kultuurikeskuses

T 24. mai
11.00 Esa ja Katrin Kivivuori fotonäituse avamine Kärdla perekeskuses

16.00 Väikelaste mängutund Kärdla nukuteatris

K 25. mai
12.00-17.00
Kärdla põhikooli autopesupäev kohviku Viiger parklas
18.00 Kassari külaülikool: Helgi Põllo "Kassari: ühe pisikese saare lugu" Kassari rahvamajas
18.00
Ronimisvõistluse karikasarja "Noor Tipu Tegija 2021/22" VIII etapp Tuuletornis
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 26. mai
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Lehtmas
19.00 Kinoõhtu Orjaku külamajas: "Apteeker Melchior"

R 27. mai
04.00-08.00 Rabahommik väikese matka ja hommikusöögiga Pihla rabas
16.00 Hugo Maide mälestuspingi avamine Suursadamas
17.30 Hiiumaa Kino: "Lõvi nimega kuningas" Kärdla kultuurikeskuses
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja "Dago" I etapp ja purjetamishooaja avamine Kärdla sadamas
19.00 Kärdla kammerkoori kontsert "Puud ma laulan haljusesse" Kõrgessaare valitsejamaja trepil
19.00 Kassari klassika: klassikakontsert Kassari kabelis
20.00 Hiiumaa Kino: "Top gun: Maverick" Kärdla kultuurikeskuses

L 28. mai 
10.00
Perekooli loeng sünnitusest Kärdla nukuteatris
10.30-19.00 Tuulekala festival Orjaku sadamas
10.45-19.00 ACE Xdream võistlussarja 2. etapp Hiiumaa spordikeskuses
13.00
Töötuba "Lõõtspill rahvamuusikas" Hiiumaa muuseumi pikas majas
16.00 Kristiina Giltsi näituse avamine "Unerännud" Tuuletornis
19.00 Helirännak Rainer Jancise ja Krista Citra Joonasega Ave Vita!s
Hiiumaa sulgpalliturniir Hiiumaa spordikeskuses
Hiiumaa ratsaspordiklubi talvise karikasarja finaal  Soo-Oru tallis
Kevadmikstuur tennises Hiiumaa spordikeskuses

P 29. mai
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
10.45
Saarte karikas motokrossis I etapp Nurste krossirajal
11.00 Basseinitriatlon Käina spordikeskuses
13.00 Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 10 voor: FC Hiiumaa - Pärnu JK Vaprus Hiiumaa spordikeskuse kunstmurul
17.00 Hiiumaa Kino: "Lõvi nimega Kuningas"Kärdla kultuurikeskuses
19.00 Hiiumaa Kino: "Top Gun: Maverick" Kärdla kultuurikeskuses

E 30. mai
17.00
Ujumisvõistluste karikasarja "Aasta ujuja 2021/2022" viimane IX etapp Käina ujulas 
Alustab tasuta kursus Hiiumaa ametikoolis: "Projekteerimistarkvara AutoCAD baaskursus"

T 31. mai
16.00 Väikelaste mängutund Kärdla nukuteatris
16.00 Laskekatsed Paluküla lasketiirus 

K 1. juuni
10.00-14.00
Hiiumaa vabakooli avatud uste päev koolimajas Kõpus
15.00-18.00 Lastekaitsepäeva kohvik Emmaste Naksitrallide lasteaias
17.30 Hiiumaa Kino: "Lõvi nimega Kuningas" Kärdla kultuurikeskuses
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis
20.00 Hiiumaa Kino: "Top Gun: Maverick" Kärdla kultuurikeskuses
Lastekaitsepäeva sportlik tähistamine Kõrgessaare aleviku korvpalliplatsil

Dagö Discgolfi nädalamäng

N 2. juuni
16.00 "Aino ja Oskar Kallase Kassari lugu" - giidituur Aino ja Oskar Kallase majas

R 3. juuni
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak algusega Käina kooli juurest
19.00 Ansambli Väliharf kontsert Kõrgessaare sadamas

L 4. juuni
10.00-14.00 Raamatupäev ja raamatulaat Kärdla raamatukogus
17.00 Kogupere teatripäevad Suuremõisas: Teatribussi etendus "Saladuste puu" Suuremõisa tagapargis

P 5. juuni

10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
11.00 Kogupere teatripäevad Suuremõisas: Teatribussi etendus "Mia saladus" Suuremõisa lossis
12.15  Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 11 voor: FC Hiiumaa - Saue JK Hiiumaa spordikeskuse kunstmurul
14.00 Hiiumaa laulu- ja tantsupäev Käinas Padarimäel


T 7. juuni
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel

K 8. juuni
15.00
Ettevõtlike naiste kohtumisõhtu: kuidas blogi aitab kasvatada ettevõtet? Tiismani villas
17.45 Kirjanduslik matk Asta Willmanni radadel kogunemisega Putkaste mõisa ees
18.30
Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 9. juuni
16.00 Ringkäik Kassari muuseumi varakambris koos peavarahoidjaga
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Puskis

17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja "Dago" II etapp Kärdla sadamast

R 10. juuni
14.00-17.00 Euroopa naaritsa päevad Hiiumaal: seminar Palade loodushariduskeskuses
19.00 Kassari klassika - klassikakontsert Kassari kabelis
20.00 Suvealguse kontsert Marek Sadami ja Martin Trudnikoviga Kõpu tuletorni jalamil
S
egapaarismängu turniir tennises "Tuulekala CUP" Turu 7 Tenniseväljakutel Kärdlas

L 11. juuni
11.00-14.00
Euroopa naaritsa päevad Hiiumaal: välipäev Kärdla keskväljakul
12.00-16.00 Hiiumaa lastefestival  Kärdla keskväljakul
14.00 Salme teatri koguperelavastus "Salapärane loom" Kärdla kultuurikeskuses
19.00 Salme teatri etendus "Neli õuna" Kärdla kultuurikeskuses
S
egapaarismängu turniir tennises "Tuulekala CUP" Turu 7 Tenniseväljakutel Kärdlas

P 12. juuni
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
13.00 Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 12 voor: FC Hiiumaa - FC Nõmme United U21 Hiiumaa spordikeskuse kunstmurul

T 14. juuni
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel

K 15. juuni
15.00-19.00 Hiiumaa turismimess Kärdla sadamas Yachts Service ellingus
18.30 Discgolfivõistlus Tour de Hiiumaa Käina discgolfipargis
19.00 Kontserttuur: Duo Mänd/Krüsban & Villu Talsi Kassari rahvamajas

N 16. juuni 
16.00 Giidituur Kassari muuseumi näitusel "Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa."
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak algusega Tiigi tn lõpust

20.00 Sõru Jazz: ValsPetti Orjaku sadamas
21.30 Sõru Jazz Pille-Rite Rei ja Andre Maaker Orjaku sadamas

R 17. juuni 
16.00 Sõru Jazz: Lehman Brothers Trio Sõru paadikuuris
17.30 Sõru Jazz: Maria Vaigla, Peedu Kass ja Jonas Kaarnamets Sõru paadikuuris
19.00 Sõru Jazz: Raimond Mägi Trio Sõru paadikuuris
20.30 Sõru Jazz: Maarja Aarma MA Sõru paadikuuris
22.00 Sõru Jazz: Raul Vaigla & sõbrad Sõru paadikuuris
23.30 Sõru Jazz: Siim Aimla Funk Band feat. Eleryn Tiit & Marilin Kongo Sõru paadikuuris

Purjetamisvõistluste karikasarja Kärdla Race etapp Kärdla sadamas

L 18. juuni
12.00 Ave Alavainu ärasaatmise pidu Ave Vita!s Kärdlas
12.00 Sõru Jazz: RMK matk Õngu oja kallastel
17.00 Sõru Jazz: Tõnu Naissoo Electric Q Sõru paadikuuris
18.30 Sõru Jazz: Toomas Vanema Kvartett Sõru paadikuuris
20.00 Sõru Jazz: Liina Saar "Püüdmata tunne" Sõru paadikuuris
21.30 Sõru Jazz: Janno Trump Clarity Ensemble Sõru paadikuuris
23.00 Sõru Jazz: Jason Hunteri kummardus Louis Armstrongile Sõru paadikuuris
Purjetamisvõistluste karikasarja Kärdla Race etapp Kärdla sadamas
Hiiumaa 1+1 rahvasprint Käinas
P
ihla suveturu avamine Pihla inspiratsioonitalus
Hiiumaa ratsaspordiklubi juunikuu võistlus  Soo-Oru tallis

P 19. juuni
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
12.00 Sõru Jazz: Marten Kunings ja Robert Linna koguperekontsert Emmaste kirikus
13.00 Sõru Jazz: Andre Maaker & Prezioso "Old Church" Emmaste kirikus
13.00 Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 13 voor: FC Hiiumaa - Tallinna JK Piraaja Hiiumaa spordikeskuse kunstmurul
18.00 
Kontsert Swingin' Baroque - Ars Revalia ja viiuldaja Laura Jörres Suuremõisa lossis
Purjetamisvõistluste karikasarja Kärdla Race etapp Kärdla sadamas

T 21. juuni
12.14 Suvealguse pidu postkaardinäituse ja esinejatega Ave Vita!s Kärdlas
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel
19.00
Kontsert "Klaver tuleb külla 25!" Rein Rannapi klaveriõhtu Kärdla kirikus
Neeme ja Aavo Otsa Trompeti Suveakadeemia Suuremõisa lossis

K 22. juuni
15.00 Kõrgessaare Jaanijooks. Kogupereüritus kõigile vanustele
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis
19.00 Käina jaanituli Padarimäel
21.00 Kõrgessaare piirkonna jaaniõhtu Kõrgessaare mõisa pargis

Neeme ja Aavo Otsa Trompeti Suveakadeemia Suuremõisa lossis
Dagö Discgolfi nädalamäng

N 23. juuni
10.00 Luguse jaaniturniir võrkpallis Luguse väljakutel
12.00 Hiiumaa Jaanikross 2022 Nurste krossirajal
12.00 30. Jaaniturniir 5 on 5 korvpallis Kõrgessaare vaba aja keskuses
18.00 Austria-Saksa muusika ja kirjanduse õhtu Suuremõisa lossis. Neeme Ots (trompet, flüügelhorn), Jaan Ots (klaver), Jan Kaus (sõna)
19.00 Jaanipäev Hõbekalas: DUO RUUT kontsert
19.00 Kassari jaanituli. Muusikat teevad Birgit Sarrap ja Mikk Saar.
Neeme ja Aavo Otsa Trompeti Suveakadeemia Suuremõisa lossis
Jaanikross: Hiiumaa meistrivõistlused motokrossis Nurste krossirajal

R 24. juuni
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja Dago III etapp Kärdla sadamast
18.00 Neeme ja Aavo Otsa trompeti suveakadeemia lõpukontsert "Säravad trompetihelid" Pühalepa kirikus
Jaaniõhtu Kärdlas Rannapaargu juures
Hiiumaa meistrivõistlused orienteerumises lühirajal Kalestes

L 25. juuni
19.00 Laternamatk "Kärdla - Eesti vanimast suurtööstusest, Hiiumaast ja hiidlastest!" 
Etteandevõistlus orienteerumises Kapastos

P 26. juuni
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast

E 27. juuni
13.00-18.00 Verekeskuse suvetuur: doonoripäev Kärdla kultuurikeskuses
13.30 Alustab neljapäevane laste surfilaager Suurerannas

T 28. juuni
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel

K 29. juuni
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 30. juuni
16.00 Koos meisterdamine Kassari muuseumi
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Malvastes
18.00 Kirikukontsert: Indrek Vau (trompet), Piret Aidulo (orel) Kärdla kirikus
19.00 Kontsert: duo Hoog Orjaku sadamas

R 1. juuli
17.00 Näituse „Genius Loci III. TEISED 1948. 1986” avamine Reigi pastoraadis. Näitus jääb avatuks T-P 12-17 kuni 21. augustini
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
19.00
Suuremõisa lossipäevad: Suuremõisa kohalugude õhtu
19.00 Vestlusõhtu "Mida mehed naistele ei räägi?" Pihla inspiratsioonitalus
22.30
Suuremõisa lossipäevad: öine lossituur
Hiiumaa kirjandusfestival

L 2. juuli 
11.00-18.00 Suuremõisa lossipäevad: aiamäng
11.00-12.00 Suuremõisa lossipäevad: lossituurid
12.00-13.00 Suuremõisa lossipäevad: elav male
12.00-16.00 Suuremõisa lossipäevad: mälumäng
14.00-16.00 Suuremõisa lossipäevad: kirjanduse põik
16.00 Siiri Julge hiiumaa-teemalise kriminaalromaani "Igatsus" esitlus kohvikus Baabad
18.00-19.00 Suuremõisa loss 250/ Hiiumaa Ametikool 45
19.00-02.00 Suuremõisa lossipäevad: pargipidu ansambel REGATT ja DJ Maier
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
Toivo Pruuli mälestusvõistlused kergejõustikus Kärdla staadionil
Hiiumaa kirjandusfestival
Indrek Taalmaa monoetendus "Parimad palad" Pihla inspiratsioonitalus

P 3. juuli
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
11.00-13.00 Suuremõisa lossipäevad: lossituurid
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
Hiiumaa kirjandusfestival

E 4. juuli
10.00 Alustab neljapäevane Kõpu teadus- ja tantsulaager Kõpu koolis
13.30 Alustab neljapäevane noorte surfilaager Suurerannas

T 5. juuli
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel

K 6. juuli 
18.00
Triibuseeliku keerutamine Mihkli talumuuseumis
18.30
Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis
Alustab 5-päevane HikingEstonia rattaretk ümber Hiiumaa

N 7. juuli
16.00 Ringkäik Kassari muuseumi varakambris koos peavarahoidjaga
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Leemetis
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja Dago IV etapp Kärdla sadamast
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
19.00 Akustiline kontsert: Jaagup Kreem ja Taavi Lang Pihla inspiratsioonitalus
Talgud Ave Vita! hoovil

R 8. juuli

15.00-23.30 Hiiumaa kalurite päev 2022 Kärdla rannas. Tasuta
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
19.00 Kassari klassika: klassikakontsert Kassari kabelis

L 9. juuli
10.00 Saalihokiturniir VISKOOSA CUP 2022  Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses 
10.00-15.00 Käsitöö- ja omatoodangu laat Kärdlas Vabrikuväljakul
10.00-18.00 Unustatud mõisad: Külastusmäng ja giidituurid Suuremõisa lossis
10.00-18.30 Purjelaua harrastajate võistlussarja II etapp FUN HIIUMAA 2022 Kärdla sadamas
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus

P 10. juuli
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
10.00-18.00 Unustatud mõisad: Külastusmäng ja giidituurid Suuremõisa lossis
11.00-16.00 Purjelaua harrastajate võistlussarja II etapp FUN HIIUMAA 2022 Kärdla sadamas

T 12. juuli 
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel
19.00 Kirjanduslik õhtu "Näitleja loeb" Reigi pastoraadis

K 13. juuli
18.00 Triibuseeliku keerutamine Mihkli talumuuseumis
18.30 Discgolfivõistlus Tour de Hiiumaa Pühalepa discgolfipargis (sinine rada)
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus

N 14. juuli
16.00 Meisterdame koos Kassari muuseumis
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Kaibaldis algusega Kanapeeksi teelt
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
19.00 Kontsert: Kukerpillid 50 Orjaku sadamas
Akustiline kontsert: Tanel Padar ja Siim Usin Pihla inspiratsioonitalus

R 15. juuli
11.00 Alustab Surf weekend 18+ Suurerannas
19.00 Darts Hiiumaa Cup Randmäe puhketalus
20.00 Jazziõhtu Kärdla kuursaalis: Tiina Adamson Stockholm Septet
Paul Neitsovi kontsert Kõrgessaare sadamas

L 16. juuli 
11.00 Luidja rannavolleturniir nais- ja meeskondadele Luidja rannas
12.00 Darts Hiiumaa Cup Randmäe puhketalus
16.00 Luidja triatlon 
Luidja rannas
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus

Südasuvine Soera simman
Hiiumaa toidufestival Pihla inspiratsioonitalus

P 17. juuli
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
12.00 Kõrgessaare tänavakorvpalli turniir Kõrgessaare aleviku korvpalliväljakul 
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus

19.00 Komöödiateatri etendus "Kui palju maksab mees" Kärdla laululaval

E 18. juuli
13.30 Alustab neljapäevane laste surfilaager Suurerannas

T 19. juuli
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel
19.00 Kirjanduslik õhtu "Näitleja loeb" Reigi pastoraadis

K 20. juuli 
18.00 Triibuseeliku keerutamine Mihkli talumuuseumis
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 21. juuli
16.00 “Aino ja Oskar Kallase Kassari lugu” – giidituur Aino ja Oskar Kallase majas
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Kõpus
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja Dago V etapp Kärdla sadamast
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus

XVII Hiiu Folk

R 22. juuli
päikesetõusul alustab Dago regatt - Hiiumaa lahtised meistrivõistlused avamerepurjetajatele/Eesti Karikasarja etapp avamerejahtidele Kärdla-Orjaku-Heltermaa
19.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
XVII Hiiu Folk
Kontsert: Lenna ja bänd Pihla inspiratsioonitalus
Alustab kahepäevane loomelaager noortele Emmastes
Tenniseturniirid "Hiiumaa OPEN 2022" ja "Suvehiidlane "2022" Turu 7 tenniseväljakutel

L 23. juuli
10.00-15.00 Kila-kola laat
10.00-17.00 Avatud talude päev
17.00 Etendus "... ja Margus Nõukogude armeest" Kärdla sadama ellingus
20.00 Kuraatorituur Reigi pastoraadis näitusel "Genius Loci III. TEISED 1948. 1986"
XVII Hiiu Folk
Hiiumaa meistrivõistlused orienteerumises: tavarada Kalestes
Tenniseturniirid "Hiiumaa OPEN 2022" ja "Suvehiidlane "2022" Turu 7 tenniseväljakutel
Eesti maavõistlused jalgpallis: Hiiumaa - Raplamaa Kärdla staadionil

P 24. juuli
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
10.00-17.00 Avatud talude päev
XVII Hiiu Folk
Hiiumaa meistrivõistlused orienteerumises: sprint Suuremõisas
Tenniseturniirid "Hiiumaa OPEN 2022" ja "Suvehiidlane "2022" Turu 7 tenniseväljakutel
Eesti meistrivõistlused kabes Kärdlas

E 25. juuli
13.30 Alustab neljapäevane noorte surfilaager Suurerannas
Eesti meistrivõistlused kabes Kärdlas

T 26. juuli
18.00 Suvevolle turniir Kärdla rannavolle väljakutel
19.00 Kirjanduslik õhtu "Näitleja loeb" Reigi pastoraadis
Eesti meistrivõistlused kabes Kärdlas

K 27. juuli
18.00 Triibuseeliku keerutamine Mihkli talumuuseumis
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis
Eesti meistrivõistlused kabes Kärdlas

N 28. juuli
16.00 Giidituur Kassari muuseumi näitusel "Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa."
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Kapasto karjääris
19.30
Kontsert Kimmo Pohjonen: Soolo Kärdla sadamas Yachts Service ellingus
20.00 Kontsert: ansambel Dagö Orjaku sadamas
A
kustiline kontsert: Ott Lepland Pihla inspiratsioonitalus
Sõru Saund 2022 Sõru sadamas

R 29. juuli
17.00 Vahuveiniviikend 2022 Kärdla sadamas
18.00 Alustab kolmepäevane VII idamaise tantsu laager Pauka puhkemajas
Sõru Saund 2022 Sõru sadamas
Andres Dvinjaninovi monoteater Pihla inspiratsioonitalus
Hiiumaa Homecoming festivali lõpukontsert

L 30. juuli
10.00-18.00 Unustatud mõisad: Külastusmäng ja giidituurid Suuremõisa lossis 
20.00 Kuraatorituur Reigi pastoraadis näitusel "Genius Loci III. TEISED 1948. 1986"
Vahuveiniviikend 2022 Kärdla sadamas

Sõru Saund 2022 Sõru sadamas
Tunnetuslaager Kohin Pihla inspiratsioonitalus
Discgolfi Masters Cup 2022 Käina ja Paluküla radadel
Kontsert Kassari muuseumi hovis:  Johannes Palm (viiul), Heikki Palm (tšello), Anne-Mai Palm (klaver). 

P 31. juuli
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
10.00-18.00 Unustatud mõisad: Külastusmäng ja giidituurid Suuremõisa lossis 

Sõru Saund 2022 Sõru sadamas
Anne Golubi mälestusvõistlus - külavõistlus viievõistluses Emmastes
Tunnetuslaager Kohin Pihla inspiratsioonitalus

T 2. august
16.00 Aino Kallase sünniaastapäevale pühendatud giidituur Aino ja Oskar Kallase majas
19.00 Kirjanduslik õhtu "Näitleja loeb" Reigi pastoraadis
22.00 Kontsert: Gamba Vaim Kassari kabelis

K 3. august
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 4. august 
16.00 Meisterdame koos Kassari muuseumis
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Hütis algusega Käina teelt
20.00 Kontsert: Kõrsikud 10 Orjaku sadamas

Kodukohvikute päevad Hiiumaal
Hendrik Sal-Saller ja Erko Laurimaa akustiline kontsert Pihla inspiratsioonitalus

R 5. august
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja Dago VI etapp Kärdla sadamast

19.00 Kassari klassika: klassikakontsert Kassari kabelis
K
odukohvikute päevad Hiiumaal
XI Pühalepa muusikafestival

L 6. august
18.00 Kontsert Kõrgessaare mõisapargis
20.00 Kuraatorituur Reigi pastoraadis näitusel "Genius Loci III. TEISED 1948. 1986"

Kodukohvikute päevad Hiiumaal
XI Pühalepa muusikafestival

P 7. august
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast

XI Pühalepa muusikafestival

T 9. august
19.00 Kirjanduslik õhtu "Näitleja loeb" Reigi pastoraadis
Alustab viiepäevane pop-up merekool "Meresõber" Orjaku sadamas

K 10. august
18.30
Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 11. august
16.00 
“Aino ja Oskar Kallase Kassari lugu” – giidituur Aino ja Oskar Kallase majas
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Meelstes
Mikk Pedaja suvelõpu live kontsert Pihla inspiratsioonitalus

R 12. august
11.00 Alustab Surf weekend 18+ Suurerannas

IV Oti regatt: Hiiumaa meistrivõistlused optimisti klassis Orjakus

L 13. august 
10.00-18.00 Unustatud mõisad: Külastusmäng ja giidituurid Suuremõisa lossis
12.00 
Lestafest Kõrgessaare sadamas
13.00 Puski päev
20.00 Kuraatorituur Reigi pastoraadis näitusel "Genius Loci III. TEISED 1948. 1986"
20.30-23.45 Hiiumaa 4. öölaulupidu Käinas Padarimäel
65. Hiiumaa võrkpalliturniir
IV
Oti regatt: Hiiumaa meistrivõistlused optimisti klassis Orjakus

P 14. august
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
13.00 Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 15 voor: FC Hiiumaa - FC Kuressaare Kärdla staadionil

T 16. august
14.00 Alustab nelja päevane tervendav suveretriit Hõbekala külalistemajas
19.00 "Näitleja loeb" Reigi pastoraadis

K 17. august
18.30  Discgolfivõistlus Tour de Hiiumaa Emmaste discgolfipargis

N 18. august
16.00 Ringkäik Kassari muuseumi varakambris koos peavarahoidjaga
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Lehtmas Lõimandi ninalt
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja Dago VII etapp Kärdla sadamast

R 19. august
19.00 Kassari klassika: klassikakontsert Kassari kabelis

L 20. august
12.00 Hiiu kala ja õlle festival Kassari puhkekeskuse õuel
20.00 Kuraatorituur Reigi pastoraadis näitusel "Genius Loci III. TEISED 1948. 1986"

Saunabussi pidu ja saunakarikas 2022 Männamaal

P 21. august
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
Saunabussi pidu ja saunakarikas 2022 Männamaal

K 24. august
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 25. august
16.00 Giidtuur Kassari muuseumi näitusel "Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa"

17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Palukülas suusaraja algusest

L 27. august
Hiiumaa 61. karikavõistlused orienteerumises Ristnas

P 28. august

10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
13.00 Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 17 voor: FC Hiiumaa - Harju JK Laagri Kärdla staadionil
Hiiumaa 61. karikavõistlused orienteerumises Ristnas

K 31. august
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

1.-30. september
Üritustesari Vananaistesuvi Hiiumaal

N 1. september
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Kapastos
20.00 Kinoõhtu Orjaku külamajas

R 2. september
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja Dago VIII etapp Kärdla sadamast

L 3. september
Hiiumaa Seiklusjooks Tahkunas

P 4. september

10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
13.00 Vananaistesuve töötuba Suuremõisa lossis:  "12 tooli lossis". Juhendaja Sigrid Valter 

K 7. september
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 8. september
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak algusega Lauka kooli juurest
20.00 Kinoõhtu Orjaku külamajas

R 9. september
19.00 Kassari klassika: klassikakontsert Kassari kabelis

20.00 Vananaistesuve ööretk: "Armastan Sind lossi ja tagasi" algusega Tuuletorni parklast Käinas
Alustab jahtklubi Dago mitmepäevane sügisregatt, Eesti karikasarja etapp avamerepurjetamises

L 10. september
13.00 Vananaistesuve tuur Suuremõisa lossis
Hiiumaa ratsaspordiklubi sügisvõistlus takistussõidus Soo-Oru tallis

P 11. september
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
Muku matkaklubi seenematk Margit Soonega

N 15. september
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak algusega Malvaste karjääris

R 16. september
17.30 Purjetamisvõistluse karikasarja Dago IX etapp Kärdla sadamast
19.00 Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 19 voor: FC Hiiumaa - Tallinna FC Flora Hiiumaa spordikeskuse kunstmurul
20.00 Vananaistesuve ööretk: "Armastan Sind Paradiisi ja tagasi" algusega Pritsumaja parklast Kärdlas


L 17. september
13.00 Vananaistesuve tuur Suuremõisa lossis
Hiidlaste sügislaat Kärdla keskväljakul
Palade loodushariduskeskuse seenenäitus Kärdla keskväljakul


P 18. september
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast

K 21. september
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

N 22. september
17.00-19.00 Orienteerumisneljapäevak Kärdla villalao juurest

L 24. september
13.00 Vananaistesuve tuur Suuremõisa lossis

Külaselts MUHVi sügislaat Valgu seltsimaja juures

P 25. september
10.00 Hülgevaatlusretk Kärdla sadamast
13.00 Vananaistesuve töötuba "Ideaalsed mõrad" Dagen Haus külalistemajas. Jaapani Kintsugi tehnikat juhendab Sigrid Valter.

K 28. september
18.30 Dagö DG Coop Hiiumaa nädalamäng Käina discgolfi pargis

L 1. oktoober
Tahkuna maastikujooks

P 2. oktoober
Eesti meistrivõistlused jalgpallis II liiga 21 voor: FC Hiiumaa - Paide LM III Hiiumaa spordikeskuse kunstmurul

T 4. oktoober
18.00 “Ave Alavainu 80 – pühendusega Avelt hiidlastele ja hiidlastelt Avele” Kärdla kultuurikeskuses

L 8. oktoober
Emmaste rattaralli

P 9. oktoober
Paluküla rattasõit

L 15. oktoober
Wambola rahvaretk
Hiiumaa karikavõistluste I etapp laskmises Käina spordikeskuses

21.-29. oktoober
Hiiumaa restoranide nädal

K 26. oktoober
Noor Tipu Tegija 2022/23 ronimisvõistluse karikasarja I etapp Tuuletornis

L 29. oktoober
Hiiumaa purjetamise hooaja lõpetamine Kärdla sadamas
Hiiumaa Meistrivõistlused Fitness 5's Hiiumaa spordikeskuses

T 1. november
13.00-18.00 Verekeskuse doonoripäev Kärdla kultuurikeskuses

K 2. november
Hingedepäeva kontsert Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

R 4. november
Hiiumaa rahvaralli

L 5. november
Hiiumaa rahvaralli
Hiiumaa lahtised meistrivõistlused laskmises Käina spordikeskuses

P 13. november
11.00 Isadepäeva maleturniir Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

K 30. november
Noor Tipu Tegija 2022/23 ronimisvõistluse karikasarja II etapp Tuuletornis

L 10. detsember
10.00-15.00 Käsitöö ja omatoodangu laat
Hiiumaa karikavõistluste II etapp laskmises Käina spordikeskuses

P 27. november
I advendi tähistamine Kõrgessaare aleviku jõulukuuse juures
Ronimisseina jooks Tuuletornis

K 14. detsember
Noor Tipu Tegija 2022/23 ronimisvõistluse karikasarja III etapp Tuuletornis

E 26. detsember
Matk "Kõhtu ruumi  Paluküla terviserajal