N 6. oktoober
11.00 "Ekraanil Ave Alavainu" Käina raamatukogus. Kuulatakse poetessi enda esitatud luulet ja toimub vestlusring.
11.00 Vestlusring Hellamaa raamatukogus "Meenutades Avet"
16.00 Irina Tammise isiknäituse "Rõõm" avamine Nelja Nurga galeriis
17.00
Ettevõtlusnädala inspiratsiooniõhtu: "koos jõuab kaugemale!". Kogemuslugu jagavad Magrada Organic Cosmetics loojad Kaire ja Lisanna, kes tegutsevad ema-tütre tandemina.
17.00 Tugigrupp dementsusega inimeste lähedastele Kärdla kultuurikeskuses
20.00 Hiiumaa Kino: "Taaskord June" šampanjabaaris Kork

R 7. oktoober
15.00 Täiskasvanud õppija nädal: graafikalaua kasutajakoolitus Kärdla raamatukogus
17.30
Hiiumaa Kino: "Kalev" Kärdla kinosaalis
18.00 Stressimaandus Kundalini joogaga Kärdla nukuteatris
20.00 Hiiumaa Kino: "Proua Harris läheb Pariisi" Kärdla kinosaalis
23.00 Reede Rannapaargus | Bombay Sapphire esitleb: DJ Margus Kaukes

L 8. oktoober
10.00-17.00 Perepäev aia talgutega Mihkli talumuuseumis
17.00-21.30 Emmaste öösõit ja jooks Emmastes
18.00 Vabastav tants Kassari rahvamajas
19.00 H
elin-Mari Arderi Trio šampanjabaaris Kork
19.30 Hiiumaa Kino: "Kalev" Sõru sadama terminalis
20.00 
Seltskonnatantsu õhtu Sigridi ja Teedu bändiga Palade koolimajas

P 9. oktoober
11.00-15.30 Paluküla rattasõit
12.30
Saarte karikas motorkrossis hooaja viimane V etapp Nurste krossirajal
13.00 Tennise proovitreening Hiiumaa spordikeskuses
14.00 Tennise proovitreening Hiiumaa spordikeskuses
14.00 Meeste Korvpalli 2.liiga KK Askus/Jetoil vs Audentes SK/Tallinna Ülikool Hiiumaa spordikeskuses
16.00 Hiiumaa Kino: "Kalev" Kärdla kinosaalis

18.00 Hiiumaa Kino: "Proua Harris läheb Pariisi" Kärdla kinosaalis

E 10. oktoober
16.00 Kaitseliidu noorteorganisatsioonide koondus Hiiumaa malevkonna hoones Väike-Sadama 14
17.30 Dokumentaalfilm "Mati Hint: Keelemässaja" Kärdla kinosaalis

18.00 Täiskasvanud Õppija Nädal: puulusika valmistamise töötuba Käina kooli tööõpetuse klassis. Juhendab Andres Juhe
18.00 Täiskasvanud Õppija Nädal: makramee lillekiige töötuba Käina kooli käsitöö klassis. Juhendab Kaili Saarna
19.00
Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

T 11. oktoober
10.30-17.45 Koolituskursus "Rohelise äritegevuse planeerimine (mikro)ettevõttes" Hiiumaa arenduskeskuses
13.00 Minu kodukoha kirjanik: Ave Alavainu Kõrgessaare raamatukogus

K 12. oktoober
9.00-16.15 Koolituskursus "Rohelise äritegevuse planeerimine (mikro)ettevõttes" Hiiumaa arenduskeskuses
14.00-16.00 Täiskasvanud Õppija Nädal: loeng "Õppimine hoiab vaimu virgena" Kärdla kultuurikeskuses. Viib läbi Vilma Tikerpuu.

17.00 Hiiumaa Kino: "Kosmosepoiss" elamuskeskuses Tuuletorn
17.05 Kudumise õpituba Kärdla raamatukogu lugemissaalis
18.00 Pärimuslabori kontsert: Cätlin Mägi ja Lauri Õunapuu Hiiumaa lood ja laulud Hiiumaa muuseumi pikas majas
18.00 Hiiumaa Kino: "Proua Harris läheb Pariisi" Kärdla kinosaalis
19.00
Hiiumaa Kino: "Taaskord June" elamuskeskuses Tuuletorn

N 13. oktoober
15.00 Rahatarkuse üritus Hiiumaa muuseumi pikas majas. Külla tuleb investor ja ettevõtja Kristi Saare.  Vajalik eelregistreerimine.
18.00 Mälumänguõhtu õunakoogiga Hellamaa perekeskuses
20.00
Hiiumaa Kino: "Kalev" Orjaku külamajas

R 14. oktoober
17.30 Hiiumaa Kino: "Hullud käpad: Legend Hankist" Kärdla kinosaalis
19.00
Hiiumaa Kino: "Kalev" Valgu seltsimajas
20.00 Hiiumaa Kino: "Sind oodates" Kärdla kinosaalis

L 15. oktoober
10.00
Hiiumaa randade koristuspäev
Hiiumaa karikavõistluste I etapp laskmises Käina spordikeskuses

P 16. oktoober
12.00 Hiiumaa Kino: "Kosmosepoiss" Viscosa kultuuritehases
14.00 Hiiumaa Kino: "Kalev" Viscosa kultuuritehases
16.00 Hiiumaa Kino: "Hullud käpad: Legend Hankist" Kärdla kinosaalis

18.00 Hiiumaa Kino: "Sind oodates" Kärdla kinosaalis
18.00 Hiiumaa Kino: "Kalev" Kõpu rahvamajas

E 17. oktoober
17.30
Hiiumaa Kino: dokumentaal "Mare Tralla saladus" Kärdla kinosaalis
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

T 18. oktoober
13.00
Täiskasvanud õppija nädala õpituba ja vestlusring "Väitlemine ja väitluskultuur" Kõrgessaare raamatukogus
16.00 Vabaühenduste ümarlaud Käina raamatukogus

K 19. oktoober
13.00 Turismiettevõtja roheauditi töötuba Roose linnamajas
17.00 Täiskasvanud õppija nädal: korvide heegeldamise õpituba Käina raamatukogus
17.30 Hiiumaa Kino: "Hullud käpad: Legend Hankist" Kärdla kinosaalis

19.00 Hiiumaa Kino: "Kalev" Suuremõisa lossis
20.00 Hiiumaa Kino: "Sind oodates" Kärdla kinosaalis


N 20. oktoober
15.00 Täiskasvanud õppija nädal: graafikalaua kasutajakoolitus Kärdla raamatukogus
16.00
Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" II etapp Käina ujulas
17.00 Täiskasvanud õppija nädala teematund hobiaednikele: "Sügistööd aias" Käina raamatukogus
20.00 Hiiumaa Kino: "Miss Viborg" šampanjabaaris Kork

21.-29. oktoober
Hiiumaa restoranide nädal

R 21. oktoober
10.00
Täiskasvanud õppija nädala õpiamps "Raamatute otsing RIKSWEBist ja laenutuskappi tellimine Käina raamatukogus
17.30 Hiiumaa Kino: "Mõrv teatris" Kärdla kinosaalis
18.00
Stressimaandus Kundalini joogaga Kärdla nukuteatris
18.00 Hiiumaa Kino: "Hullud käpad. Legend Hankist" Käina kultuurikeskuses
20.00 Hiiumaa Kino: "Kalev" Käina kultuurikeskuses
20.00 Hiiumaa Kino: "Must Adam" Kärdla kinosaalis

L 22. oktoober
11.00-17.00 Wambola rahvaretk Kalanas

P 23. oktoober
14.00 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs Rapla korvpallikool Hiiumaa spordikeskuses
16.00 Hiiumaa Kino: "Mõrv teatris" Kärdla kinosaalis
18.00 Hiiumaa Kino: "Must Adam" Kärdla kinosaalis

E 24. oktoober
17.30 Hiiumaa kino: dokumentaal "Machina Faust" Kärdla kinosaalis
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

T 25. oktoober
17.00 Täiskasvanud õppija nädal: kottide maalimise õpituba "Sõnumiga kotid" Käina raamatukogus

K 26. oktoober
12.00-18.00 Kommijooks algusega Käina spordikeskusest
17.30
Hiiumaa Kino: "Mõrv teatris Kärdla kinosaalis
20.00 Hiiumaa Kino: "Must Adam" Kärdla kinosaalis
Noor Tipu Tegija 2022/23 ronimisvõistluse karikasarja I etapp Tuuletornis

N 27. oktoober
13.00 Hiiumaa metsaseltsi metsateede õppepäev Kõrgessaare vaba aja keskuses 

R 28. oktoober
14.00 Avatud loeng: Kadi Kiiver "Perekondliku ja kogukondliku mälu olemus. Mälu ja juured, identiteet, eesmärk ja tähtsus" Kõpu rahvamajas
17.30 Hiiumaa Kino: "Will, Will, krokodill" Kärdla kinosaalis
18.00
Stressimaandus Kundalini joogaga Kärdla nukuteatris
20.00 Hiiumaa Kino: "Vennad" Kärdla kinosaalis

L 29. oktoober
10.00 
Hiiumaa Meistrivõistlused Fitness 5's Hiiumaa spordikeskuses
12.30 Korvpallivõisltus KK Askus/Jetoil vs Rock Tartu terminal Hiiumaa spordikeskuses
18.00
Arsise kelladeansambli kontsert Kärdla kultuurikeskuses
Hiiumaa purjetamise hooaja lõpetamine Kärdla sadamas

P 30. oktoober
16.00 Hiiumaa Kino: "Will, Will, krokodill" Kärdla kinosaalis
18.00 Hiiumaa Kino: "Vennad" Kärdla kinosaalis

E 31. oktoober
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

T 1. november
13.00-18.00 Verekeskuse doonoripäev Kärdla kultuurikeskuses

K 2. november
Hingedepäeva kontsert Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

R 4. november
Hiiumaa rahvaralli

L 5. november
Hiiumaa rahvaralli
Hiiumaa lahtised meistrivõistlused laskmises Käina spordikeskuses

E 7. november
16.00 Kaitseliidu noorteorganisatsioonide koondus Hiiumaa malevkonna hoones Väike-Sadama 14

19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

N 10. november
18.00 Mälumänguõhtu pirukaga Hellamaa perekeskuses

R 11. november

19.00 Kontsert: Vabariigi Pillimehed Juhan Uppin ja Martin Arak Kärdla kultuurikeskuses

L 12. november
19.00 Karl Petti Trio šampanjabaaris Kork

P 13. november
11.00 Isadepäeva maleturniir Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses

E 14. november
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

K 16. november
19.00 Vana Baskini teatri etendus "Uus peatükk" Kärdla kultuurikeskuses
Hiiumaa majandusfoorum

E 21. november
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

N 24. november
16.00 Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" III etapp Käina ujulas

L 26. november
9.00-14.00 Konstellatsioonide töötuba Hiiumaal – suguvõsa saladused Kärdla nukuteatris
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs Rae spordikool Hiiumaa spordikeskuses

P 27. november
17.00 Advenditulede süütamine Kärdla keskväljaku kuusel
I advendi tähistamine Kõrgessaare aleviku jõulukuuse juures
Ronimisseina jooks Tuuletornis

E 28. november
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

T 29. november
14.00 Kaleste metsa kohaliku kaitse alla võtmise arutelu vallamajas Kärdlas

K 30. november

Noor Tipu Tegija 2022/23 ronimisvõistluse karikasarja II etapp Tuuletornis

L 3. detsember
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs Taltech BS/Fenster/TSK Hiiumaa spordikeskuses

E 5. detsember
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

N 8. detsember
18.00 Mälumänguõhtu piparkoogiga Hellamaa perekeskuses

R 9. detsember 
10.00-19.00 Talvine käsitöö ja omatoodangu laat Kärdla kultuurikeskuses

L 10. detsember

10.00-15.00 Talvine käsitöö ja omatoodangu laat Kärdla kultuurikeskuses
Hiiumaa karikavõistluste II etapp laskmises Käina spordikeskuses

E 12. detsember
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis

K 14. detsember
Noor Tipu Tegija 2022/23 ronimisvõistluse karikasarja III etapp Tuuletornis

N 15. detsember
16.00 Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" IV etapp Käina ujulas

L 17. detsember
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs SK Tünamo Hiiumaa spordikeskuses

E 19. detsember
19.00 Tõsieluseriaal "Villa" linastus Kärdla kinosaalis
Kärdla kooli jõulukontsert linnale Kärdla kirkus

24.12.-01.01.2023 
Matk "Kõhtu ruumi 

K 28. detsember
19.00 Laura Põldvere, Tiit Kalluste Music ja VILLU VESKI. Laura Viva L’Italia! šampanjabaaris Kork

2023

L 14. jaanuar 2023
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs KK Hito/BC Karjamaa Hiiumaa spordikeskuses

L 21. jaanuar
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs Rock Tartu Terminal Hiiumaa spordikeskuses

N 26. jaanuar 2023
16.00 Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" V etapp Käina ujulas

L 4. veebruar 2023
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs KK Viimsi III Hiiumaa spordikeskuses

11.-12. veebruar 2023
Talvine aerutamine Hiiumaal Kalanas

N 16. veebruar 2023
16.00 Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" VI etapp Käina ujulas

L 18. veebruar 2023
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs Keila korvpallikool Hiiumaa spordikeskuses

L 18. märts 2023
12.30 Korvpallivõistlus KK Askus/Jetoil vs Haapsalu Hiiumaa spordikeskuses

N 30. märts 2023
16.00 Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" VII etapp Käina ujulas

N 27. aprill 2023
16.00 Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" VIII etapp Käina ujulas

N 25. mai 203
16.00 Karikasarja "Aasta ujuja 2022/23" IX etapp Käina ujulas

L 27. mai 2023
Tuulekala festival Orjaku sadamas
Laste õngitsemisvõistlus Puulaiu kanalil

T 30. mai 2023
9. klasside autopesupäev Kärdlas

5.-9. juuli 2023
Hiking Estonia rattaretk ümber Hiiumaa

8. juuli 2023
12.00-23.00 Väikesaarte laulupidu Kassari kiigeplatsil

20.-23. juuli 2023
XVIII Hiiu Folk